Porady dla kupujących auto

Masz pytania? Zadzwoń:

Telefon do nas - 533 533 533

533 533 333

Porady prawne

Kupując używany samochód masz nadzieję, że Twój nabytek będzie pozbawiony wad, a Ty będziesz mógł w spokoju cieszyć się jazdą. Niestety, wielu handlarzy chce podłożyć ci świnię, za którą przyjdzie ci słono zapłacić. Oto najpopularniejsze sztuczki nieuczciwych sprzedawców.

1. Przebieg

Cofanie liczników to prawdziwa plaga. Często dochodzi do zakłamań rzędu setek tysięcy kilometrów. Nie traktuj więc wskazań licznika jako wyroczni. Sprawdź zużycie takich elementów jak kierownica, lewarek, czy pedały oraz sięgnij po inne możliwości sprawdzenia przebiegu.

2. „Motodoktor”

Innym procederem jest dolewanie do oleju silnikowego dodatków, które sprawiają, że silnik nadający się do generalnego remontu w momencie kupna wygląda na w miarę zdrowy. Nie kopci, nie bierze oleju, nie ma wycieków i cicho pracuje. Do czasu.

3. Pierwszy właściciel

W wielu aukcjach widnieje informacja, że auto jest od pierwszego właściciela. To popularny trick. Z reguły chodzi o pierwszego właściciela… w Polsce. W Niemczech mogło być ich nawet kilkunastu.

4. Wyposażenie

Zanim rozmarzysz się o bogatym wyposażeniu auta, sprawdź czy ono… działa. Na niewiele zda ci się sam fakt posiadania klimatyzacji, elektrycznych szyb, czy centralnego zamka, jeśli z niczego i tak nie będziesz mógł korzystać.

NASIPARTNERZY